Próbki do badań  przyjmowane są w Punkcie Przyjmowania Próbek WSSE w Gorzowie Wlkp. ul. Kazimierza Jagiellończyka 8b (wejście z boku budynku). 

  

Informujemy, że od dnia 5 maja 2020r. do odwołania

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna  w Gorzowie Wlkp. wznawia  przyjmowane próbek do badań w kierunku nosicielstwa pałeczek Salmonella i Shigella do celów sanitarno-epidemiologicznych. Próbki przyjmowane będą w każdy wtorek w godz,  od 7:30 do 9:00  natomiast badania zostaną wykonane  w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zielonej Górze. Odbiór wyników badań  będzie   możliwy  w siedzibie WSSE w Gorzowie Wlkp. po okazaniu potwierdzenia przelewu za powyższe badanie.

 

                                                Informujemy, że od dnia 17 marca 2020r. do odwołania

Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp.  w związku ze wzmożoną diagnostyką w kierunku wirusa SARS Cov-2 wstrzymuje wykonywanie pozostałych badań klinicznych (w tym w kierunku nosicielstwa pałeczek Salmonella i Shigella do celów sanitarno-epidemiologicznych) oraz w trosce o ograniczenie możliwości szerzenia zakażenia wirusem wstrzymuje przyjmowanie próbek do badań wody oraz żywności od klientów indywidualnych.  

 

                  Wykrywanie materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2                                                                

Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. prowadzi diagnostykę w kierunku wirusa SARS-COV-2 wyłącznie na zlecenie szpitali lub na potrzeby prowadzonego nadzoru epidemiologicznego.

Przyjmowanie próbek do badań odbywa się całodobowo. Próbki do badań  należy dostarczać do laboratorium wraz ze zleceniem na badanie próbek wypełnionym  na odpowiednim formularzu >> pobierz

Pobieranie i transport materiału w kierunku wykrywania wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR  >> pobierz

 

 

 

 PUNKT PRZYJMOWANIA PRÓBEK DO BADAŃ CZYNNY   

od poniedziałku do piątku                                                              od 7:30 do 15:00                                                                          

PRZYJMOWANIE PRÓBEK KAŁU na nosicielstwo Salmonella/Shigella ( badanie do książeczek do celów sanitarno-epidemiologicznych)

od poniedziałku do  czwartku                                                    od 7:40 do 11:00   

PRZYJMOWANIE PRÓBEK WODY do badań mikrobiologicznych

od poniedziałku do  środy                                                    od 7:30 do 14:30   

WYDAWANIE WYNIKÓW

od poniedziałku do piątku                  wyniki wymagające opłaty            od 8:00 do 14:00

od poniedziałku do piątku                  pozostałe wyniki                         od 7:30 do 15:00

                                      

 

 Informacje dotyczące próbek dostarczanych do badań na nosicielstwo (badanie do książeczek do celów sanitarno-epidemiologicznych)        >> czytaj więcej

 Informacje dotyczące próbek wody dostarczanych do badań             >> czytaj więcej

Istnieje możliwość elektronicznego  odbioru sprawozdań z badań wody i materiału biologicznego od ludzi       >> czytaj więcej