Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS odbywa się co roku w trzecią niedzielę maja i jest wyrazem pamięci o wszystkich tych, którzy zmarli na AIDS oraz aktem solidarności z rodzinami i bliskimi zmarłych.

Ten dzień to również okazja, by zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzebę niesienia pomocy osobom żyjącym z HIV i chorych na AIDS. W Polsce każdego dnia zakaża się około 2-3 osób a w roku około 1000. Problem jest wciąż aktualny, ponieważ co najmniej połowa osób żyjących z wirusem nie jest świadoma zakażenia, a tym samym może zakażać swoich partnerów.

Stąd też, Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. w ramach obchodów,  zorganizowała w dniach 17-18 maja, warsztaty z udziałem młodzieży gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych, w trakcie których,  przekazaliśmy rzetelną wiedzę  na temat zakażenia  HIV/AIDS. Promowaliśmy wolne od lęków i uprzedzeń postawy w stosunku do osób żyjących z wirusem oraz przekazaliśmy informacje  o miejscach,  w których można wykonać testy w kierunku HIV i podjąć leczenie.

Ponadto w holu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp., ul. Mickiewicza 12 b, można obejrzeć tematyczną wystawę prac plastycznych pt.„W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie”, wykonanych przez uczniów  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie  Wlkp.