Na zaproszenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w dniu 9 lutego 2019r. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. włącza się w Obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem, zorganizowane na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Gorzowie Wlkp. pod hasłem „Biała Sobota”. Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców naszego regionu. Przybyli będą mogli skorzystać z wielu darmowych badań, w tym laboratoryjnych oraz konsultacji lekarskich.

Ze swojej strony pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej będą udzielali porad i konsultacji w zakresie racjonalnego odżywiania, roli aktywności fizycznej i profilaktyki nowotworowej, z uwzględnieniem czynników onkogennych, w tym skutków zdrowotnych palenia tytoniu.

Ponadto będą prowadzone pokazy, instruktaże i ćwiczenia na fantomach w zakresie nauki samobadania piersi i jąder, wzbogacone kolportażem zawieszek i ulotek utrwalających zdobytą wiedzę, w tym Europejski Kodeks Walki z Rakiem, ulotki na temat wpływu odżywiania i aktywności fizycznej na organizm ludzki oraz materiały na temat szkodliwości palenia tytoniu i sposobów pozbycia się tego nałogu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Gorzowian do szpitala na ul. Dekerta w godz. od 9.00 do 12.00