Konferencja prasowa

Inauguracja obchodów

Ogólnopolskiego Dnia  Szczepień

7 grudnia 2018r.

 

W dniu 30 listopada 2018 r. w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznejw Gorzowie Wlkp., odbyła się konferencja prasowa pt. „Szczepienia ochronne w profilaktyce chorób zakaźnych”. Prelegentami byli Wojewódzki Konsultant w dziedzinie zdrowia publicznego, Wojewódzki Konsultant w dziedzinie pediatrii, Wojewódzki Konsultant w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej i Dyrektor Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie  Wlkp. Zaproszeni eksperci podkreślili korzyści wynikające ze stosowania szczepień, zagrożenia związane z niską wyszczepialnością. Zwrócili również uwagę jak ważne jest edukowanie społeczeństwa i poszerzanie dostępu do tego rodzaju profilaktyki.

Konferencja zainaugurowała kampanię informacyjno-edukacyjną, w której jednym z przedsięwzięć będzie zorganizowanie w dniu 7 grudnia br. (Ogólnopolski Dzień Szczepień), w Gorzowskiej Lecznicy Specjalistycznej przy ul. Piłsudskiego 1B, w godzinach     od 11.00. – 13.00, punktu informacyjno-edukacyjnego. Informacji udzieli ekspert Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp.

 

Informacje na temat szczepień można uzyskać na stronach internetowych Głównego Inspektoratu sanitarnego (www.gis.gov.pl) lub Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego  - Polskiego Zakładu Higieny (www.szczepienia.pzh.gov.pl).