Na zaproszenie Prezesa Zarządu Fundacji Czysta Woda Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. włączyła się w organizację XIII Konferencji Kobiet pod hasłem „Koniec z „małymi tęsknotami”, która odbyła się w dniu 10 marca 2018 r. w Filharmonii Gorzowskiej.

Podczas zorganizowanego panelu dyskusyjnego specjaliści m.in. z Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. i Uniwersytetu Zielonogórskiego omówili status konstytucyjny kobiet w Polsce w kontekście 100-lecia praw wyborczych kobiet, ich sytuację społeczną i na rynku pracy oraz politykę rządu wobec dostępności do edukacji seksualnej.

Zagadnienia związane ze zdrowiem zostały poruszone podczas bloku medycznego. Głos zabrali lekarze specjaliści z dziedziny hematologii, ginekologii, urologii i ortopedii z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., którzy poruszali tematy związane z profilaktyką i przebiegiem chorób nowotworowych.

Konferencję uatrakcyjniły występy wokalne solistek z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zespołu muzycznego Elektrogitary z Zespołu Szkół Elektrycznych oraz występy gorzowskich młodych talentów (soliści, balet i muzycy).

Podczas imprezy wystawione były stoiska z materiałami promocyjnymi. Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zorganizowali punkt informacyjno – edukacyjny, w którym prowadzono konsultacje i naukę samobadania piersi i jąder. Pokazy i ćwiczenia odbywały się na fantomach piersi i jąder. Ponadto prowadzono konsultacje i porady nt. racjonalnego odżywiania, roli aktywności fizycznej i profilaktyki nowotworów  i uzależnień. Porady wzbogacono kolportażem tematycznych materiałów edukacyjnych.