W dniu 9 marca przedstawiciele Lubuskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w Konferencji z okazji 25 - lecia Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie zorganizowanej przez Lubuskie Kuratorium Oświaty w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniew Herberta w Gorzowie Wlkp.

Konferencję otworzył Lubuski Kurator Oświaty  - pani Ewa Rawa, składając podziękowania członkom Wojewódzkiego Zespołu  Wspierającego Szkoły Promujące Zdrowie m. in. przedstawicielom LPWIS w Gorzowie  Wlkp., pani mgr Jolancie Połomskiej i pani mgr Agnieszce Figmące, za wieloletnią i efektywną  współpracę w Zespole.

Konferencję uświetniła dr Magdalena Woynarowska – Sołdan z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która przedstawiła temat „Jak zadbać o swój dobrostan” oraz Izabela Sumińska z Centrum Medycznego Brandmed  z tematem „ Okres dzieciństwa i adolescencji  - wyzwanie na najbliższe lata”.  

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni również zostali dyrektorzy i koordynatorzy Lubuskich Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie.