Dnia 8 lutego br. w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego „Wiem co jem” adresowanego do uczniów klas I –III szkół podstawowych.

 

Łyżworolki, hulajnogi, kaski rowerowe i inne nagrody laureatom i wyróżnionym w konkursie wręczył Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie  Wlkp.

 

Ponadto dzieci wraz z opiekunami wysłuchały ciekawego wykładu pt. „Wiem co jem” przeprowadzonego przez kierownika Oddziału Bezpieczeństwa Żywności, Żywienia  i Kosmetyków oraz wzięły udział w mini konkursie wiedzy, za udział w którym wszyscy otrzymali drobne nagrody.

 

Dodatkową atrakcją przygotowaną dla dzieci było zwiedzanie laboratorium. W Oddziale Badań Środowiskowych, w którym na co dzień bada się wodę przeznaczoną do spożycia, wodę z kąpielisk i wodę z pływalni, dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w środowisku odgrywa woda. Dzięki zaprezentowanym doświadczeniom miały możliwość przekonać się  na własne oczy, że jeśli  z pozoru woda wydaje się być „czystą” nie zawsze tak jest. Na koniec dzieci mogły obejrzeć kilka spektakularnych doświadczeń np. pojawiający się duszek, kameleon, trąba słonia.  W Oddziale Badania Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku dzieci mogły m.in. same przygotować próbki do badań, zobaczyć jak wyglądają bakterie pod mikroskopem, obejrzeć wzrost  i wygląd różnego rodzaju bakterii na podłożach selektywno – różnicujących.