W dniach 2-5 sierpnia, na Wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych, jak co roku z inicjatywy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp., uruchomiono punkt informacyjno-edukacyjny, w którym udzielane były porady i konsultacje w zakresie szeroko pojętego zdrowia publicznego.

Tematyka udzielanych porad obejmowała m.in.:

  • zdrowotne następstwa palenia tytoniu w tym ekspozycja na dym tytoniowy
    w miejscach publicznych oraz obowiązujące w tym zakresie prawo,
  • skutki nadużywania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych
  • profilaktykę chorób zakaźnych (kleszczowe zapalenie mózgu i borelioza, zakażenia meningokokowe, wścieklizna),
  • skutki ryzykownych zachowań seksualnych w tym: profilaktyka zakażeń HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową (HPV, HCV, kiła, rzeżączka).

Ponadto osoby zainteresowane mogły skorzystać z pomiarów BMI i tkanki tłuszczowej, zbadać poziom alkoholu lub tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ciśnienie tętnicze krwi  a także zaopatrzyć się w materiały edukacyjne.

Uczestnicy  Przystanku Woodstock bardzo chętnie uczestniczyli w konkursach wiedzy oraz konkursie na hasło promujące zdrowy styl życia, w których zdobywali  gadżety specjalnie przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorzowie Wlkp.

Punkt informacyjno-edukacyjny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem dzięki czemu z porad i konsultacji w ciągu czterech dni festiwalowych skorzystało ok. 5 tys. osób.